Громадянська освіта – важливий предмет у сучасній школі

У ліцеї №12 “Ювілейний” відбувся коворкінг «Громадянська освіта школярів і територіальна громада: простір для співпраці під час війни».
Захід відбувся онлайн, для всіх педагогів Чернівецької області. А вчителі Чернівців, які викладають предмет “Громадянська освіта”, зібралися у ліцеї.
Коворкінг пройшов на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області в рамках Декади громадянської освіти, яка наразі триває в області.
Спікери, а це, в основному фахівці інституту, серед яких Тамара Богачик, заступниця директора ІППОЧО з науково-методичної роботи, кандидатка історичних наук, говорили про те, як залучати школярів до активної участі у шкільному, а відтак – у громадському житті.
Педагоги мали можливість обмінятися ідеями та досвідом проведення успішних заходів на історичну, суспільствознавчу тематику. У коворкінгу брали участь вчителі історії, правознавства, громадянської освіти, педагоги-організатори.
Досвідом роботи поділилася також Анжела Карімова, вчителька історії, правознавства та громадянської освіти
ліцею №12, керівниця спільноти вчителів суспільних дисциплін міста Чернівці. З 2018 року “Громадянська освіта” є обов’язковим предметом у школах.
Вчителька представила досвід ліцею – це формування громадянськості школярів засобами суспільних дисциплін, пошук відповідей на виклик воєнного часу. Пані Анжела наголосила, як важливо добре знати минуле, зокрема, що стосується Другої світової війни, Голокосту, аби розуміти, що було і чому це минуле вчить нас, особливо в контексті сучасної війни.
Також чернівецькі педагоги змогли переглянути пересувну виставку “(Не) дитячі історії”.
– Наш ліцей співпрацює з Українським центром вивчення історії Голокосту, який створив цю виставку. Учні ліцею пройшли підготовку як екскурсоводи. І протягом місяця вони проводитимуть для школярів міста екскурсії тут у нас, – розповіла Анжела Карімова.
“(Не)Дитячі історії – це історії 11 дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни та Голокосту.
Виставка поєднана із сучасними історіями українських дітей, де вони через відео на планшетах, говорять про свій особистий досвід дискримінації, ксенофобії, порушення прав і про відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *