«Компетенції та компетентнісний підхід у сучасній літературній освіті у світлі вимог нових Державних стандартів»

25 жовтня 2017 року відбулося перше заняття майстер-класу вчителів зарубіжної літератури з теми: «Компетенції та компетентнісний підхід у сучасній літературній освіті  у світлі вимог нових Державних стандартів» на базі ЗОШ №28.

 

Керівник майстер-класу вчитель-методист Яковлева Тамара Костянтинівна.

Сучасний світ стрімко змінюється, особливо помітними ці зміни стали в ХХІ столітті. Трансформується структура суспільства, змінюється сама людина… Цілком зрозуміло, що сучасний світ впливає і на систему освіти, і на освітні технології, які не можуть не змінюватися. Та країна, яка приділяє належної уваги розвитку освіти та виводить її на сучасний рівень, здатна сформувати конкурентоспроможне покоління, яке забезпечить державі кращі позиції та майбутнє процвітання. У зв’язку з цим варто замислитися над тим, якими нині є пріоритети української освіти і як їх привести у відповідність викликам сучасного світу.

Нині головне питання полягає не в самому змісті шкільних дисциплін, який то звужується, то розширюється. Ключова проблема в тому, як зробити цей зміст для учнів актуальним, сутнісним, життєвим. Яким є результат того, що вивчають наші школярі?

Майстер-клас пройшов у дружній атмосфері, де розглядалося питання зміни підходів до шкільного навчання. Було визначено, що навчання має не нарощувати чи звужувати зміст шкільних предметів, зокрема зарубіжної літератури, а спрямовувати на результат: навчити учнів учитися, шукати власну траєкторію в навчанні та використовувати знання, а також самостійно здобувати інформацію, застосовувати її для розв’язання практичних завдань і набуття життєвого досвіду.

 

В практичній частині майстер-класу Тамара Костянтинівна на прикладах творів Дж. Джойса показала сучасний підхід до викладання теми модернізму в 11 класі.

Учасники відмітили, що майстер-клас фахівця є одним із дієвих форм системи підвищенні кваліфікації. Його ефективність полягає в органічному поєднанні теорії і практики, набутого досвіду та інновацій. Отримавши анкети, учасники майстер-класу висловили свої побажання на друге заняття і дали високу оцінку майстрові Яковлевій Тамарі Костянтинівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *