Міський семінар-практикум вчителів трудового навчання

Трудове виховання, – говорив В.Сухомлинський – це образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко та прекрасно. Вчитель, який має прагнення працювати творчо, розвиває у себе здібності до творчої педагогічної діяльності, самовдосконалюється в цій діяльності, так необхідний сьогоднішній школі, яка на потребу нашого часу має готувати своїх випускників розвинутими творчими особистостями. Створити необхідні умови для розвитку педагогічної творчості вчителів, відповідну позитивну атмосферу, надихнути педагогів на творчу діяльність і підтримати своїх колег у їхніх творчих педагогічних пошуках було метою
семінару-практикуму для вчителів міста з трудового навчання (технічні види праці), який відбувся 20 жовтня 2017 року на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №16 Чернівецької міської ради, на тему:
«Модернізація змісту трудового навчання
на компетентнісній основі»

Семінар відкрив директор школи Гайсенюк Валерій Якович, який презентував навчальний заклад і ознайомив учасників з творчою лабораторією трудового навчання.

Семінар-практикум складався з трьох частин : теоретичного, практичного та інформаційного блоків.

В теоретичному блоці  методист ММЦ Білоус Сергій Вікторович ознайомив присутніх з системою модернізації (оновленням) трудового навчання на компетентнісній основі і звернув увагу на те, що трудове навчання – це одна з найбільш інтегрованих дисциплін. У сучасних умовах, щоб зацікавити учня, необхідно використовувати нові, інтенсивні методи і форми передачі знань, застосовувати новітні освітні технології, які направлені на розвиток індивідуальних нахилів і творчих здібностей учнів, практичного їх використання, набуття життєво необхідних загально трудових компетенцій, формування пізнавальної самостійної діяльності.

В практичній частині педагогам було запропоновано майстер-клас по техніці виготовлення елемента шарнірного з’єднання дитячої рухомої іграшки “Клоун”. Учасники семінару, отримавши чітку інструкційну картку, із задоволенням виконували роботу.

В частині інформаційного блоку учасники семінару отримали вичерпну інформацію щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, з якою ознайомили: Палійчук Мирон Дмитрович, керівник міського методичного об’єднання, учитель-методист; Палій Юрій Васильович – керівник творчої групи, учитель-методист.

Під час проведення семінару-практикуму панувала доброзичлива атмосфера і дружня співпраця всіх вчителів.

Результатом роботи семінару стала чудова виставка-експромт, а задоволені та щирі усмішки учасників краще усяких слів відображають настрій та актуальність даного заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *