“Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…”

Тарас Шевченко. Це ім’я стало символом українського народу. Його портрети – в кожній хаті, його “Кобзар” лежить на столі поруч з хлібом, а його пісні вишиті  на рушниках. Найкращий і найдорожчий скарб дала йому доля лише після смерті – невмирущу славу і всенародне визнання мільйонів людей, у серцях яких Шевченкові твори пробуджують радість. «Отаким був і є для нас, українців, Тарас Григорович Шевченко»,- говорив І. Франко.

Сьогодні, в буремний, неспокійний час, нам, можливо, як ніколи потрібні сила духу Шевченка, його незламна віра в те, що «буде правда між людьми», потрібне його віще слово. У знак шани та поваги до Великого Кобзаря в закладах освіти міста розпочалися Шевченківські дні, присвячені 205-ій річниці від дня його народження . Проводяться найрізноманітніші заходи, під час яких звучить Тарасове слово, слова вдячності від молодого покоління.

… Шевченко іде по світу. На всіх континентах звучить його слово, на всіх континентах зведено пам’ятники йому. І ніколи не зміліє повновода ріка шани й любові до поета. Ніколи не згасне Прометеїв вогонь “Кобзаря”, котрий підхоплюють нові й нові молоді руки й серця, щоб передати наступним поколінням. Цей вогонь підхопили й учні закладів освіти міста,  долучившись до Міжнародного флешмобу “Великий Шевченко”.  На Центральній площі міста школярі читали твори Шевченка.

Шевченківські дні у закладах освіти міста тривають…

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *