“Ми працю любимо, що в творчість перейшла…”

«Ми працю любимо, що в творчість перейшла…» Під таким девізом 19 жовтня 2018 року на базі Чернівецької ЗОШ №2 ім. Ю.Федьковича проведено семінар-практикум для вчителів української мови та літератури з проблеми «Сучасний урок української мови та літератури в   контексті Нової української школи».

Розпочався семінар-практикум зі знайомства з навчальним закладом. Директор  Оксана Михайлівна Покальська розповіла присутнім про досягнення учнівського та педагогічного колективів, а група учнів під керівництвом учителя української мови та літератури Олександри Борисівни Петращук через літературно-мистецьку композицію – про історію  закладу та видатних особистостей, які в ньому навчалися.

Під час теоретичної частини Алла Василівна Ткач, методист міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради, у своєму виступі на тему «Сучасний урок як основа ефективної та якісної освіти»  закцентувала увагу на особливостях сучасного уроку, вимогах до нього в контексті Нової української школи. «За словами Василя Сухомлинського, сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня», – наголосила методист, завершуючи свій виступ.

Цікавими і змістовними були виступи Анжели Костянтинівни Морараш, вчителя ЗОШ №10, методиста ММЦ (за сумісництвом) на тему «Перевернутий клас як шлях інтенсифікації  навчання», вчителів Христини Мірчівни Фештриги (ЗОШ №8) –  «Ментальна карта як сучасний інструмент для творчої діяльності вчителя», Ірини Євгенівни Чифурко  – «Використання онлайн-сервісів на уроках української мови та літератури».

Практичну частину семінару-практикуму  розпочала вчитель української мови та літератури ЗОШ №2 Інна Вікторівна Ткач, яка представила пристендовий урок – урок української мови в 10 класі на тему «Основні групи фразеологізмів, багатозначність, синонімія й антонімія фразеологізмів. Уживання слів у фразеологізмах відповідно до їхнього стилістичного забарвлення». Це був зразок сучасного уроку з використанням мультиборду, найновішого із засобів навчання на сьогодні, ефективних та сучасних форм, методів та прийомів роботи на уроці.

Практичне заняття, проведене А.В.Ткач, спонувало учасників семінару до творчої праці. Працюючи в групах, учителі ділилися досвідом про ефективні форми, методи, прийоми  навчання на різних етапах уроків української мови та літератури, створювали інтелект-карти для учнів, складали моделі сучасного уроку у вигляді ментальних карт. Праця педагогів перейшла у творчість.

Підводячи підсумки, учасники семінару-практикуму відзначили актуальність проблеми, яка розглядалася, практичну значимість семінару; висловили слова вдячності всім, хто був причетний до його проведення.

Сподіваємося, що побачене й почуте учасники семінару будуть впроваджувати у свою педагогічну діяльність.

Фотозвіт тут

Управління освіти, міський методичний центр висловлюють щиру подяку адміністрації, вчителям української мови та літератури за надання допомоги у проведенні семінару-практикуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *