“Ми створюємо не соняхи, а пам’ять про наших Героїв”

Вчора, у День пам’яті захисників України, чернівецькі школярі робили квітку соняха.
Вранці, на вул, Емінеску, зібралися творчі гуртки всіх наших шести закладів позашкільної освіти. Усі охочі, а діти насамперед, могли взяти участь у майстер-класах зі створення символу цього дня – квітки соняха.
Хлопці та дівчата виготовляли соняхи у різних техніках: декупаж, оригамі, розпис на склі… До майстер-класів доєднувалися перехожі – як діти, так і дорослі.
Також робили соняхи школярі- студійці позашкільних закладів. Малювали картини із соняшниковими полями. Власними руками виготовляли заколки на волосся чи браслет на руку із соняхами.
Можна було отримати й флаєри Чернівецької міської ради “Чернівці пам’ятають”.
Також цей захід під відкритим небом був своєрідним запрошенням для маленьких і юних чернівчан ставати вихованцями різних студій і клубів наших позашкільних закладів освіти.
29 серпня, ця памʼятна дата, нагадує всім нам про перші масові втрати України у російсько-українській війні 9 років тому. Коли під час виходу українських захисників із оточення під Іловайськом у 2014-му російське керівництво порушило домовленості. Українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.
Тому дуже важливо пам’ятати цю трагедію українського народу. І розповідати про неї дітям, як це робили під час сьогоднішніх майстер-класів наші освітяни.
А те, що у нас підростає свідоме покоління, свідчить фраза одного зі школярів:
“Ми створюємо не соняхи, а пам’ять про наших Героїв” .
Більше світлин можна переглянути за покликанням на нашій ФБ-сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *