“О слово рідне, хто без тебе я?” (Д.Павличко)

Як стверджував відомий український письменник Панас Мирний, «найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає й своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почуття».

З 1999 року кожен народ має право  відзначити день  рідної мови. Саме цього року Генеральною конференцією ЮНЕСКО на «підтримку мовного і культурного різноманіття та багатомовності» запроваджено відзначення Міжнародного дня рідної мови і встановлено дату 21 ЛЮТОГО.

У закладах освіти міста навчаються діти різних національностей; у кожного з них – своя рідна мова. Про рідне материнське слово, яке є для кожного оберегом, що таїть у собі надбання віків, пам’ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь, про повернення нашій мові ролі творця духовного відродження української нації, духовного світу людини говорили сьогодні учні закладів освіти міста Чернівці.

У рамках відзначення МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ  в закладах освіти міста проведено зустрічі з буковинськими митцями слова, учнівські лекторії, інформаційні хвилинки, бібліотечні уроки, мовні вікторини та ігри, усні журнали  та мовні свята; написані диктанти рідною мовою; випущені шкільні газети, підготовлені тематичні виставки тощо

Володимир Сосюра пророчо мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема».  Тож пам’ятаймо, що мова – це живий організм, який живе за своїми законами, а тому нам потрібно плекати рідну мову, зберігаючи при цьому власну культурну й національну ідентичність.

ФОТОЗВІТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *