Обряд першого закосичення дівчаток в ЗДО № 22

Оригінальні родинні обряди наш народ передає із покоління в покоління. Усі вони, овіяні теплом і щирістю сімейних взаємин, символізують міцність родини. Досить цікавим є давній родинний обряд українців, пов’язаний із першим закосиченням дівчаток, що символізує їхнє дорослішання та готовність допомагати рідним. Заплітаючи косу, матері обов’язково благословляли своїх донечок на щасливу дівочу долю.
З нагоди такої події, 18.04. в дошкільному закладі № 22 проведено родинне свято, присвячене народному обряду першого
закосичення дівчаток п’ятирічного віку. Метою такого свята стало формування ціннісного ставлення до родини; знайомство з традиціями та звичаями українського народу; виховання любові до родинних цінностей.
Діти піснями і поезією прославляли красу дівочої коси і рідний край, танцювали, брали активну участь у веселих іграх і конкурсах, до яких долучалися і батьки. Матері заплітали коси своїм донечкам, уквітчували їхні голівки барвистими віночками, благословляючи їх щирими словами на краще життя.
Ми хочемо показати всім, що ми не соромимося власного минулого, одягаємо вишиванки, горді з того, що ми українці, намагаємось підтримувати та передавати наступним поколінням традиції нашого українського народу.
Така форма роботи є пріоритетним напрямком діяльності і тісною співпрацею нашого дошкільного закладу з батьками щодо виховання у дошкільників національної самосвідомості, відчуття духовного зв’язку зі своєю родиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *