Основні засади освіти для сталого розвитку

28 лютого 2018 року на базі ЗДО №49 комбінованого типу «Світлячок» відбувся   майстер-клас вихователів-методистів ЗДО. Темою майстер-класу було актуальне та важливе питання   щодо  упровадження  навчального курсу «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».

Під час теоретичної частини керівник майстер-класу,  Коцюбан Інна Василівна, доступно та змістовно  розкрила  основні поняття, положення, визначальні чинники та провідні засади освіти для сталого розвитку.  Дану інформацію було подано  зі змістовним мультимедійним супроводом. Також педагоги познайомились з педагогікою емпауерменту. Для більшості  слухачів майстер-класу поняття «сталий розвиток» та «педагогіка емпауерменту» було новим,  тому викликало в аудиторії інтерес та активне обговорення.

Для практичної роботи  слухачів  майстер-класу  було об’єднано у підгрупи. Учасники кожної підгрупи виконували різні інтерактивні вправи, об’єднанні однією темою. Цікаво був проведений педагогічний ринг, вправи «Павутинка», «Асоціативний кущ» та «Шкода чи користь?».  Всі вони прийшли до єдиної думки, що правильно  будувати стосунки з дорослими,  вести  здоровий спосіб життя  і є актуальним напрямком нашої роботи.

Під час  музичної розваги «Кольорова планета Земля»  дошкільнята вчилися  бережно ставитись до  своєї  планети, сформувалось естетичне ставлення до світу природи, надбань людства; вправлялися в умінні дотримуватись правил  природокористування. На завершення розваги дітки продемонстрували моделі одягу,  виготовлені  з нетрадиційного матеріалу.

Не залишилася поза увагою виставка «Непотрібним речам – друге життя», де  продемонстровані різні вироби з підручного матеріалу,  виконані дітьми   разом з педагогами .

Всім  учасникам були роздані практичні матеріали  щодо реалізації освіти для сталого розвитку  в закладах дошкільної освіти.

Приємно відмітити, що протягом заходу  панувала гостинна та щира  атмосфера  з боку адміністрації, а  також – активна, творча, ініціативна та відверта  атмосфера з боку гостей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *