Освітянський фронт: велика спільна праця для внутрішньо переміщених осіб

Начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук взяла участь у регіональному форумі «Разом ВПОраємося: зусилля громад та переміщених осіб для розвитку регіону».
Форум відбувся у Чернівцях 3 лютого, у культурно-мистецького центрі ім. І. Миколайчука. У ньому взяли участь представник влади, керівники та представники різних державних структур, представники релокованого бізнесу, керівники благодійних організацій…
На форумі говорили про підтримку і допомогу переселенцям у нашій громаді, інструменти адаптації та інтеграції нових мешканців. А яка ж роль у цьому чернівецьких освітян ? Пряма! Адже з початку повномасштабного російського вторгнення, заклади освіти Чернівецької громади стали другим домом для внутрішньо-переміщених осіб.
– Завжди наголошую на тому, що наші освітяни від 24 лютого тримали і тримають свій освітянський фронт,- сказала Ірина Ткачук. – У наших закладах проживало 10 тисяч людей, в них ми розгорнули 6,5 тисяч ліжкомісць. З людьми, які до нас прибули, працювали психологи. Ми проводили для них заняття з української мови та історії України. Наші вчителі, вихователі, всі працівники закладів працювали 24/7. Діти, які приїхали із регіонів, де тривали бойові дії, вчилися у наших школах і ходили у наші садочки. Ставлення до всіх з боку наших освітян було дуже гарним.
Варто відзначити, що і самі внутрішньо переміщені особи відзначали гарне гостинне ставлення до них у школах та садочках. Навіть працівники релокованих підприємств проживали на початку у дитячому садочку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *