“Пластуни” із ліцею №5 “Оріяна” завітали в Управління освіти.
Сьогодні, 12, квітня, українському “Пласту” виповнюється 111 років. Управління освіти Чернівецької міської ради активно розвиває національно-патріотичне виховання школярів, свідчення чому є участь учнів у грі “Джура”, меморандум із Чернівецьким “Пластом”.
Що дає школярам “Пласт”, як кожен потрапив у цю скаутську організацію, як “Пласт” змінює і формує особистість – про це говорили “пластуни” із начальницею управління освіти Іриною Ткачук.
Ліцей “Оріяна” – один із чернівецьких освітніх закладів, де завжди було і є багато “пластунів”.
Вікторія Мотуляк та Юлія Гев’юк навчаються в 11-му класі. Надія Хромюк та Ольга Сеничак – у 6-му, а Андрій Сеничак – у 9 му. Більшість з них у “Пласт” привели батьки. Наприклад, Юля є “пластункою” вже 8 років, а брат і сестра Ольга та Андрій Сеничаки у “Пласті” з першого класу. Школярі прийшли із вчителькою Олесею Вакарюк.
– З точки зору національно- патріотичного виховання, “Пласт” є дуже важливий, – зауважила Ірина Ткачук – Адже діти виховуються на певних цінностях і традиціях. Я надзвичайно шкодую, що сама не була у “Пласті”, але зараз ” пластунами” є двоє моїх синів.
Школярі подарували Ірині Ярославівні писанку із гербом “Пласту” – це лілея, вплетена у тризуб. Цю писанку написала вчителька ліцею, писанкарка Наталія Олексієвич.
– Якщо говорити точно, то сьогодні День першої “Пластової” присяги, – розповіли дівчата Юлія та Вікторія. – Незважаючи на те, що в Україні “Пласт” відновився на початку 90-х, у Чернівцях він активно розвивався у 2000-х. За всі роки існування “Пласту”, в ньому були і відомі буковинці. Кожен наш курінь має свого патрона чи патронесу. У дівчат це – відома письменниця Ірина Вільде, яка вчилася у нашому ліцеї. У хлопців – Петро Войновський, відомий член “Буковинського куреня”.
Дівчата також розповіли і про маловідомий факт з життя відомого діяча Степана Бандери. Зараз портрет Бандери- пластуна є в управлінні освіти, в кабінеті начальниці управління. Його намалювала художниця із Хотина Ірина Микита. Як виявилося, майбутній Провідник активно плекав ідею, аби в “Пласті” були і жінки.
Степан Бандера вступив у “Пласт” у 13 років. Потім був вихОвником молодших. Історики свідчать, що саме було неписаним законом для Бандери-пластуна: “Допомагати іншим, дбати про добро інших, про добро всього українського народу”.
А що є “Пласт” для чернівецьких “пластунів”? Ліцеїсти “Оріяни” кажуть:
– “Пласт” – це спільнота однодумців. “Пласт” – це те, що впливає на виховання, на цінності, на твою свідомість.