Рятувальники вчили дітей, як поводитися з вибухонебезпечними предметами та правил пожежної безпеки

05 лютого 2018 року фахівці Управління ДСНС України у Чернівецькій області відвідали Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки. Рятувальники розповіли учням закладу про загрозу, що несуть вибухонебезпечні предмети. Так, лише минулого року на території області виявили 86 застарілих боєприпасів. Зазвичай, це ручні гранати, мінометні міни та артилерійські снаряди часів обох світових воєн.
Рятувальники наголосили, що радіус осколків може сягати від 25 до 2000 метрів. Крім того, такі боєприпаси десятиріччями лежали в землі. Тож, спрацювати вони можуть у будь-який момент. У зв’язку з цим працівники ДСНС нагадали учням, як поводити себе у разі виявлення подібних предметів. Зокрема, наголосили, що необхідно одразу покинути небезпечну зону та зателефонувати на спецлінію 101. У жодному разі не варто торкатися такої знахідки.
Рятувальники продемонстрували учням навчальні відеоролики про наслідки вибуху боєприпасів різного калібру та про правила поводження з небезпечними знахідками. Наостанок викладачам передали плакати із наочним зображенням правил поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

А 06 лютого рятувальники відвідали ЗНЗ № 3 у м. Чернівці. Вони нагадали дітям правила безпеки та вказали найпоширеніші причини пожеж протягом минулого року та з початку 2018-го. Рятувальники наголосили, що головною причиною пожеж у побуті є “людський фактор”. Саме через людську недбалість та нехтування елементарними правилами безпеки й виникає більшість нещасних випадків, а саме, через неправильну експлуатацію пічного опалення взимку. Крім того, користування старими та несправними електроприладами, перевантаження електромережі, що спричиняє коротке замкнення, а також необережне поводження з вогнем,  зокрема, пустощі з сірниками. Небезпечні ігри з вогнем часто закінчуються трагічними випадками. Вони виникають через допитливість дітей та неуважність батьків. Залишені вдома без нагляду діти можуть обрати собі в якості іграшок вогненебезпечні предмети – такі, як сірники або запальничку. У зв’язку з цим рятувальники наголосили викладачам загальноосвітніх закладів про необхідність бесід із батьками щодо небезпеки, яку несуть для дітей сірники, запальнички та інші вогненебезпечні предмети.
Крім того, аби не допустити виникнення пожеж, вогнеборці нагадали школярам правила безпечної експлуатації опалення та електроприладів, пояснили, до чого можуть призвести пустощі з вогнем. Фахівці ДСНС продемонстрували дітям фото- та відеоматеріали, показавши, до яких наслідків призводить людське недбальство у побуті. Відтак, рятувальники навчили учнів користуватися вогнегасником та правильних дій під час виявлення пожежі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *