Семінар-практикум учителів фізики «STEM-освіта як засіб соціалізації учнівської молоді»

Цікавим і пізнавальним було заглиблення учителів фізики у технологію SТЕМ-освіти, яке відбулось у рамках проведення Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019» та Європейського STEM-тижня в Україні підчас семінару-практикуму 18.04.2019 р. на базі ЗОШ №30. З виступу Сальнікова В.І., директора школи, педагоги дізналися про досягнення й особливості роботи колективу закладу, зокрема в напрямку соціальної адаптації та інклюзії дітей з особливими освітніми потребами.
Відкриваючи семінар-практикум «STEM-освіта як засіб соціалізації учнівської молоді», Тумак А.Ф., методист ММЦ управління освіти Чернівецької міської ради, наголосила на тому, що STEM-освіта є джерелом дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності в закладах освіти.
У теоретичному блоці семінару з основними етапами та проблемами реалізації STEM-освіти у навчальних закладах загальної середньої освіти присутніх ознайомив Бирка М.Ф., доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО.
Інна Дутчак, кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», член оргкомітету Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2019», у своєму виступі зауважила на доцільності та ефективності використання STEM-орієнтованих підходів до навчання у сучасній українській школі. Наталія Деркач, вчитель-методист, вчитель фізики та інформатики Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30 поділилася досвідом своєї практичної роботи з проблеми «Використанням елементів STEM-освіти на уроках фізики та в позакласній роботі з предмету».
У практичній частині семінару учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30, які відвідують шкільний гурток «Юний технік», презентували свої технічні навчальні проектні роботи, які вони власноручно виготовили для участі в обласному конкурсі «Феєричний фізичний експеримент» та міській виставці НТТУМ «Наш пошук та творчість, тобі Україно!». А вчителі фізики та інформатики Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 30 Віктор Деркач та Наталія Деркач провели практикум із проблеми «Використання НІТ, електронних конструкторів для реалізації STEM-навчання на уроках фізики».
Учасники семінару мали можливість опанувати одну з сучасних мобільних технологій – роботу на веб-сервісі Plickers.com, дізналися про «Додатки практичного спрямування до смартфону, які можуть стати в нагоді під час уроків фізики», набули практичних навиків під час роботи в групах з використанням електронних конструкторів «Знаток», а також отримали в подарунок для використання в своїй діяльності примірник авторської програми Деркач Н.А. – курсу за вибором «Підготовка до ДПА та ЗНО з фізики» для учнів 10-11 класів, яку було презентовано присутнім на заході.
На завершення роботи семінару-практикуму Антоніна Тумак ознайомила вчителів фізики з рекомендаціями «По впровадженню та ефективному використанню в роботі методичних рекомендацій щодо розвитку STEM-освіти у ЗЗСО».

Фотозвіт можна переглянути за ПОСИЛАННЯМ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *