Семінар-практикум вчителів зарубіжної літератури

«Ти можеш!» – повинен нагадувати вчитель учневі.

«Він може!» – повинен нагадувати колектив.

«Я можу!» – повинен повірити в себе учень.

В.Шаталов

23 листопада 2017 року на базі Літературного Целанівського центру методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури міста Чернівців відзначило 90-річчя від дня народження єврейсько-німецько-австрійсько-французького поета Пауля (Пессаха) Лео Анчеля, або просто Пауля Целана. Відбувся семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури з теми: «Проектно-дослідницька діяльність учнів на уроках зарубіжної літератури та в позаурочний час».

Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Ватутіна Людмила Михайлівна, яка підкреслила, що тема семінару актуальна, особливо у наш час, коли суспільство потребує компетентних і розумних молодих людей. У своїй промові окреслила основні тези сучасного розуміння методу проектів, торкнулась і методики планування, реалізації проекту, основних вимог до використання означеного методу, вимог до вчителя, критеріїв оцінювання діяльності учнів. Наголосила, що проектна діяльність – одна з найперспективніших складових освітнього процесу, тому що створює умови для творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції.

Про відкриття Літературного Целанівського центру та його діяльність розповіла директор Манжос Ірина Олегівна. Їй дуже сподобалась ідея відзначення дня народження П.Целана таким почесним зібранням вчителів зарубіжної літератури.

Про роботу та життя  колективу ліцею №4, про досягнення та перспективи  розповіла заступник  директора з НМР Сінгаєвська Н.С. Зацікавлення викликала у присутніх робота педагогів у 5 класі за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

У практичному блоці увазі присутніх було запропоновано:
–  використання методу проекту при вивченні теми «Поезія японського митця Мацуо Басьо», 6 клас, вчитель Шевчук Н.О.,
– дослідницький проект  «Чернівці  без П.Целана», 11 клас, учителі-методисти Сінгаєвська Н.С., Тодоріко Т.М.

                        

Незабутнє враження справив на учасників семінару презентований проект про життєвий та творчий шлях найкращого європейського ліричного поета повоєнного часу: голос поета, фільм про нього, виконання вірша «Фуга смерті».

Учитель зарубіжної літератури гімназії №5 (в якій в свій час навчався  П.Целан) Марченко Тамара Михайлівна поділилася своїм досвідом роботи над проектом про Пауля Целана, розповіла про зустріч з родичкою поета, яка живе в Америці. Це стало поштовхом до створення проекту. Діти займались пошуково-дослідницькою діяльністю. Вчитель продемонструвала фільм про своїх вихованців, які працювали над цим проектом, виступили у ролі поета та його оточення, присвятили йому пісні та танець.

                          

Семінар пройшов у властивій філологам дружній атмосфері. Учасники семінару виробили ряд рекомендацій щодо реалізації методу проектів в процесі вивчення літератури та формування ключових предметних компетентностей учнів школи засобами зарубіжної літератури, а також обговорили роль і місце предмета «Зарубіжна література» в процесі формування морально-етичних цінностей підростаючого покоління.

Підсумок  проведено у формі круглого столу, під час якого учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. Запрошені вчителі відзначили високий професійний рівень педагогів, які презентували проекти, доцільність і практичність такого методичного заходу. Висловили подяку міському голові О.П. Каспруку за підтримку та фінансування  створення такого прекрасного Літературного Целанівського центру.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *