Що читати і що публікувати в інтернеті: лекцію з медіаграмотності провели для чернівецьких школярів

З учнями спілкувалися радіоведучий Віталій Ковальський та психолог Михайло Головатий.
Чергову зустріч для лідерів учнівського самоврядування провело сьогодні Управління освіти.
Захід для президентів шкіл ми назвали «Відкритий урок для лідерів». Хлопці та дівчата зібралися у ліцеї №11 “Престиж”.
Начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук зауважила, що запросили молодих спікерів – тих, які би були цікаві саме молоді. Ірина Ярославівна додала, що такі заходи дуже важливі, адже інформаційна гігієна в інтернеті сьогодні потрібна всім. А школярам, які є активними користувачами соцмереж – чи не найперше.
Надія Шевченко, радниця Чернівецького міського голови з питань креативної діяльності та позашкільної роботи закладів освіти зазначила, що такі заходи для школярів з медіаграмотності будуть частими.
Директорка ліцею “Престиж” Світлана Матвійчина привітала всіх у стінах освітнього закладу. А президент ліцею розповіла про благодійні заходи, які проводять самі школярі.
Віталій Ковальський, радіоведучий та програмний директор “Радіо10” розповів школярам про те, як відрізняти фейкові новини від правдивих. Як перевіряти інформацію. Що варто поширювати в інтернеті і що потрібно врахувати перед тим, як опублікувати щось на своїй сторінці.
Віталій також зупинився на тому, як правильно вести власні сторінки в соцмережах, адже зараз персональна сторінка людини в інтернеті розповідає про неї багато.
Також говорили про новини в контексті російсько- української війни, про те, що найчастіше поширюють зараз, що українці роблять правильно, а що – ні.
Михайло Головатий, практикуючий психолог, член «Української спілки психотерапевтів”, заступник голови Профспілкової організації студентів ЧНУ, говорив про медіаграмотність з точки зору психології.
Наголосив на тому, що присутність лідерів в соцмережаж і важлива, і відповідальна. За ними йдуть люди, до них прислуховуватися, тому треба дуже обмірковувати той контент, яким діляться на власних сторінках.
Психолог наголосив, чому важливо бути медіаграмотними і дозувати свою присутність в інтернеті. Адже може виникнути і психологічна залежність.
Михайло розповів також про те, як не вигоряти лідерам, як заряджати команду.
Також порадив: поводитися в інтернеті треба так, аби не нашкодити ні собі, ні іншим людям.
Школярі задавали багато запитань, а також могли особисто поспілкуватися із запрошеними спікерами.
Більше світлин можна переглянути на нашій ФБ-сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *