Шкільним бібліотекам Чернівецької громади передано 50 примірників дитячої книги про Голокост

Нову дитячу книжку про Голокост «Піжмурки зі смертю. Дитячі розповіді про недитячу історію» було презентовано 9 грудня у Чернівцях, у Центральному палаці культури м. Чернівці. Видання презентував Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини, воно приурочене 80-м роковинам Голокосту на Буковині й відбувається в рамках німецько-українського освітнього проєкту «80 Років трагедії у Бабиному Яру: електронний меморіал для України».
50 примірників книги передано у шкільні бібліотеки освітніх закладів Чернівецької громади, три примірники – для управління освіти.
Микола Кушнір, директор музею, зауважує, що вчителі історії зможуть використовувати книгу на уроках, в межах програми.
Перша презентація книги відбулася у Чернівцях, днями – у Києві, а на черзі ще інші українські міста.
В основі сюжету книги «Піжмурки зі смертю. Дитячі розповіді про недитячу історію» – реальні життєві історії чотирьох свідків Голокосту, які пережили його у дитячому віці.
Для відображення драматургії подій у книзі використано елементи графічного роману. Краще зрозуміти всі нюанси цієї непростої теми юним читачам допоможуть спеціальні провідники (сторінками книги), у ролі яких виступили так само реально існуючі люди Еріка Григорчук та Олексій Фисюк – представники молодого покоління сучасних чернівчан.
Над книгою працювала група авторів – Анна Ямчук (ідея, тексти діалогів), Наталя Герасим (дидактичний апарат, консультування з питань роботи з текстами свідчень), Анна Тарновецька (ілюстрації та художнє оформлення).
Особливістю книги є те, що вона містить чималий дидактичний матеріал, тож видання можна використовувати і на відповідних заняттях у школах.
Книга розрахована на дітей середнього шкільного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *