Столичні перемоги!

10-11 травня у Києві Асоціація міст України триває семінар-тренінг «Формування моделі громади, дружньої до дитини»  для переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу. У заході беруть участь представники органів місцевого самоврядування, установ соціального захисту, навчальних закладів. Місто Чернівці представляє Олена Кузьміна – заступник начальника управління освіти Чернівецької міської ради.
Відкрив семінар Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він привітав учасників та висловив переконання, що цей захід буде корисний для них. О.Слобожан розповів, що АМУ провела конкурс серед громад-членів АМУ «Міста, дружні до дитини», на який надійшло багато цікавих проектів. Практики та ідеї, відібрані Конкурсною комісією, увійшли у видання, яке буде презентоване сьогодні. «Ці проекти і практики демонструють, наскільки у громадах змінилося і далі змінюється середовище для підростаючого покоління. Сьогодні, коли завдяки децентралізації та секторальним реформам місцеве самоврядування отримує більші ресурси та повноваження, громади мають можливість приділити належну увагу потребам підростаючого покоління, адже саме нинішнім дітям і молоді належить жити у реформованій країні.», – сказав  Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Також він нагадав, що наприкінці березня  був підписаний меморандум «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), а також Асоціацією міст України та іншими організаціями. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді». О.Слобожан підкреслив, що Асоціація міст України приділяє серйозну увагу обміну досвідом і надалі надаватиме пріоритетне значення поширенню кращих практик органів місцевого самоврядування у різноманітних сферах, зокрема й у сферах культури, молодіжної політики, соціального захисту.
  
Керівник департаменту соціальної політики Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Артур Айвазов привітав учасників та розповів про діяльність Фонду в Україні та, зокрема, про  ініціативу «Громада, дружня до дітей та молоді», яка  передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах.
  
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба наголосив, що врахування інтересів дітей сьогодні вкрай важливе в Україні і що саме на рівні місцевого самоврядування має проводитися ця робота, реалізовуватися відповідні проекти та програми. Також він розповів про пріоритети діяльності у цій сфері, зокрема, нині наявний дефіцит кадрів фахівців з соціального захисту та захисту прав дітей. Лише 7 відсотків громад в Україні створили служби у справах захисту дітей. Серед головних завдань сьогодні – розвиток сімейних форм виховання та відмова від інтернатної системи. В.Кулеба наголосив, що дитина має зростати в сім’ї, де зможе отримати найкращі умови для свого зростання та розвитку.
  
Директор Проекту USAID  «ПУЛЬС» Ігор Парасюк презентував результати Всеукраїнського конкурсу «Міста, дружні до дитини», який АМУ провела серед громад-членів, та видання, підготовлене за підсумками Конкурсу. І.Парасюк окремо зупинився на тематиці практик і звернув увагу, що на жаль, невелика кількість робіт присвячена питанням інклюзії та доступності. Адже дружнє середовище для дитини, це – не лише майданчик, або творчий гурток, інклюзивний клас і сенсорна кімната. Велике значення має доступне середовище, в якому буде просто пересуватися як дітям з особливими потребами, так і мамам з  дитячими візочками, і в якому будутьлегко задоволені елементарні потреби щодо гігієни, харчування тощо. І саме на органи місцевого самоврядування покладається завдання щодо створення доступного і зручного середовища для всіх, включаючи людей з інвалідністю та дітей.
Наприкінці урочистої частини заходу Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан вручив переможцям Всеукраїнського конкурсу серед громад-членів Асоціації міст України «Міста, дружні до дитини» почесні Дипломи, підписані Головою АМУ, Київським міським головою Віталієм Кличком.
  
Робота заходу продовжилася у форматі семінару-тренінгу під керівництвом спеціалістів ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» Ірини Запотоцької, експерта з територіальної організації соціальної сфери, та Ольги Цвілій, експерта з управління у сфері соціальної роботи та стратегічного планування. Сьогодні   навчання присвячено питанням «Актуальність ініціативи «Місто, дружнє до дитини» та кращий світовий досвід її впровадження» (презентація) та «Потреби дитини та заходи щодо їх задоволення на основі ключових принципів ініціативи «Місто, дружнє до дитини».
Світлина від Lena Kuzmina.Світлина від Lena Kuzmina.Світлина від Lena Kuzmina.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *