У Чернівцях “Студентське братство” навчає молодь громадській активності

Проект «Через власний приклад», який здійснює ВМГО «Студентське братство» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яка впроваджується організацією Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, 18 січня був представлений у Чернівецькому ліцеї №2 Чернівецької міської ради.  Учасниками стали школярі та педагоги Чернівецької ЗОШ №1 та Чернівецького ліцею №2.

Перед старшокласниками виступили 18-річні лектори Всеукраїнського молодіжного громадського об’єднання “Студентське братство”, студенти Київського університету ім. Т.Шевченка Євген Суглобов та Дмитро Філоненко.

Євген Суглобов – переселенець з окупованого Луганська, який залучився до Студентського братства два місяці тому під час аналогічної презентації проекту «Через власний приклад» в його університеті,  розповів школярам: «Дуже важливо робити свідомий вибір, будувати своє майбутнє. Війна і окупація мого рідного Луганська змусила мене зробити вибір. Через військові дії мої батьки виїхали зі мною і братом до родичів в Росію. Але в Росії все чуже, і мені вдалося переконати батьків переїхати до столиці України. Після того я зайнявся волонтерством для допомоги учасникам АТО, вирішив самовдосконалюватися, почав краще вчитися у київській школі, ніж це було в луганській. На першому курсі я записався у волонтери Студентського братства, пройшов навчання, став лектором і тепер вже проводжу лекції у п’яти регіонах України». Євген також запевнив, що Студентське братство буде підтримувати молодь Чернівців у проведенні просвітницьких заходів, таких як кіноуроки та екоуроки.

Інший лектор Студентського братства, першокурсник з Києва Дмитро Філоненко розповів, що до Студентського братства він записався під час такої ж презентації проекту «Через власний приклад» в його навчальному закладі восени, відтак навчився проводити презентації та громадські акції, і сьогодні залучає молодь до громадської активності в інших областях України.

Під час лекції старшокласники побачили і обговорили телесюжети з молодіжними «історіями успіху», як ще зі шкільної лави можна проводити успішні громадські акції і просвітницькі заходи: екоуроки – для захисту довкілля та формування екосвідомості, кіноуроки – для розвитку історичної свідомості молоді.

Тренери Студентського братства не лише розповідають, що важливо самовдосконалюватись, бути активним учасником громадянського суспільства, але й  навчають практичним навичкам, як розвивати свої лідерські, ораторські та організаторські здібності.

Довідка. Заходами проекту Студентського братства «Через власний приклад» вже охоплено понад 5,5 тисяч старшокласників та студентів у 10 регіонах України (Донецька, Луганська, Харківська, Одеська, Миколаївська, Вінницька, Хмельницька, Івано-Франківська, Київська області та м.Київ). З лекції у Чернівецькому ліцеї №2 просвітницькі заходи розпочато також і в Чернівецькій області.

Телесюжет на каналі “Чернівці”: https://www.youtube.com/watch?v=dFXqWniwSvY&t=3s

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *