У двох школах міста Чернівців другокласники розпочнуть пілотування Нової української школи

Другокласники двох Чернівецьких шкіл (ЗОШ №27 та ЗОШ№28), це  4 класи , в яких загалом навчатимуться 132 учні,  розпочнуть пілотування Нової української школи 3 вересня.

Тепер учителі отримають програму одразу на рік, а не на тиждень, як було з пілотом 1-го класу. Також школи вже мають модельні навчальні програми та навчально-методичне забезпечення з трьох предметів – української мови, математики та інтегрованого курсу “Я досліджую світ”. Пізніше з являться  програми з фізкультури, іноземної мови та мистецтва.

Тепер вивчення однієї теми триватиме не тиждень, а від 3 до 7 тижнів. Як і в першому пілотному класі, учні вивчатимуть теми через проблемні питання.

Щоб була послідовність, у програмах 2 класу теми згрупували за точками дотику та укрупнили. Проблемні питання передбачають осмислення набутих раніше знань та умінь на вищому рівні узагальнення.

Наприклад, проблеми, які розв’язували учні першого класу в межах тем “Я школяр/школярка”, “Наш клас”, “Мої друзі”, “Осіння мозаїка”, “Моє довкілля”, у другому класі розглядатимуть через зміни, які сталися за рік (тема “Зміни”); теми “Я мандрівник”, “Ми дослідники”, “Мої улюблені книжки”, “Вода” – згруповані в тему “Способи пізнання” тощо.

Для вивчення кожної теми буде 4 складових, які повторюватимуться в кожній з них та забезпечуватимуть системність пізнання себе, пізнання соціуму, пізнання природи та виведення нового знання, рефлексія.

Окрім того, у другому пілотному класі почнуть вимірювати компетентності учнів відповідно до нового стандарту початкової освтіи. У кінці вивчення кожної теми учням наведуть кейс (ситуацію) та дадуть серію компетентнісних завдань до нього.

Для оцінювання результатів розроблений відповідний інструментарій, що дозволить вчителям та батькам відстежувати динаміку результатів учнів. Вся інформація записуватиметься у спеціальне портфоліо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *