Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ Родіка Тіміш взяла участь у підсумковому семінарі «Контроль над тютюном в Україні: виклики та досягнення Чернівецької області» та звернула увагу учасників семінару на спільні заходи у рамках Всеукраїнського пілотного Проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі». Зокрема, акцентувала увагу на ефективності роботи з питань організації превентивних заходів з основ безпеки та захищеності життя і діяльності учасників освітнього процесу, суспільства і життєвого середовища від небезпечних та шкідливих факторів, а саме шкідливого впливу куріння на здоров’я та життя дітей, підлітків, молоді.
Онлайн-захід відбувся завдяки ініціативі Центру громадського здоров’я МОЗ України на базі ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
З вітальним словом до учасників семінару звернулася Наталія Гопко, генеральний директор ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Про попередні результати дослідження «Обізнаність лікарів щодо куріння, як фактору ризику НІЗ та поширеність консультування по відмові від куріння серед пацієнтів» детально доповіла Ірина Сорока, завідувач відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я МОЗ України.
На досягненнях у рамках проєкту звернула увагу Наталія Гриб, фахівець з профілактики неінфекційних захворювань відділу профілактики НІЗ Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Презентація виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії з контролю над тютюном у Чернівецькій області Наталією Бабій, заступником генерального директора із впровадження системи управління якістю лабораторних досліджень ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», зацікавила присутніх.
Виконавчий директор ГО «Життя» Дмитро Купира акцентував увагу присутніх на ставлення населення до антитютюнових заходів та нормах антитютюнового законодавства, які мають набрати чинності у 2023 році.