Всеукраїнський конкурс дитячого читання “Книгоманія – 2019”

Без високої культури читання немає ні школи, 
ні справжньої розумової праці,
читання-це найважливіший інструмент навчання
та джерело багатого духовного життя.

В.О.Сухомлинський

Книга – це мудрість поколінь минулих. Книга – це друг і порадник сьогодні. Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови. Ернест Хемінгуей влучно дав назву одній зі своїх книжок: “Свято яке завжди з тобою”. Це свято тих, хто любить  книгу. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів. Книга – справжній чарівник.

Для підвищення інтересу учнів до читання кожен рік  громадська організація «Форум видавців» оголошує конкурс «Найкращий читач року».  Методистом ММЦ управління освіти Чернівецької міської ради Людмилою Ватутіною, другий рік поспіль  на базі  Центральної дитячої бібліотеки для дітей проводиться  Всеукраїнський конкурс дитячого читання “Книгоманія – 2019”.

11 квітня в читальному залі Центральної дитячої бібліотеки зібралися найкращі читачі шкільних  бібліотек ЗЗСО,  учні   7-х класів, щоб прийняти участь у конкурсі «Книгоманія – 2019» та показати свою ерудицію, свої знання. Основна ідея «Книгоманії» – популяризація читання, мета якого заохотити дітей до систематичного читання, виявити читацькі уподобання та читацькі пріоритети, популяризувати найкращу українську та світову літературу для дітей, виробити в учнів навички  самостійної роботи з книгою.  Привернути увагу громадськості, державних установ, фондів, спонсорів та меценатів до болючої проблеми дитячого читання та до жалюгідного стану більшості дитячих, юнацьких та шкільних бібліотек.  Сприяти забезпеченню рівного доступу всіх українських дітей до найкращих надбань українського та світового книговидання.  Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню.

Цього року взяли участь у конкурсі 25 школярів. Учасники ІІ етапу по черзі розповідали про свою улюблену книгу, що не входить до шкільної програми, аргументували свій вибір цитатами з обраного твору, зацікавлювали слухачів.

Учасники та переможці конкурсу мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про обрані ними книжки  і, найголовніше, довели, що кожна прочитана книжка для них є захопливою подорожжю  у цікавий та новий світ.

За умовами конкурсу на розгляд журі конкурсанти представляли читацький щоденник, презентацію твору, рекламу  обраної книги в соцмережах. Приємно відзначити, що більшість виступів учні побудували артистично, що вкотре засвідчило, які багатогранні й талановиті наші діти. Творче змагання об’єднало шанувальників книги, ще раз підтвердивши думку про  важливість читання   для розвитку кожної людини. І як відзначила голова журі Людмила  Ватутіна, що всі учасники   є переможцями тому, що вони довели і зацікавили своїми  обраними творами всіх присутніх, а їх було чимало: учасники конкурсу, група підтримки однокласників,  батьки,  бібліотекарі,  класні керівники, вчителі.

Захід пройшов у гарній святковій атмосфері. Всіх учасників конкурсу нагородили книгами та  грамотами.

За особливі заслуги виділено категорію « Супер  – читач» ( троє учнів), які будуть брати участь у ІІІ етапі конкурсу:

1 місце «Супер -читач”

Трифоненко Оксана – ліцей  № 3

Снігур Андрій – гімназія  №3

Пентелюк Ірина – гімназія № 5

II  місце

Руснак Наомі  – Анна – ЗОШ  №  10

Лучишин Анастасія –   ЗОШ 24

Шевчук Ганна –  ЗОШ № 27

III місце

Починок  Ірина  – ліцей №  4

Гомзяк  Юлія  – гімназія №7

Фрунзе  Анастасія  – ЗОШ  №  16

Решта дітей, які  приймали  участь в  конкурсі  дитячого  читання  нагородженні грамотами “Книгоманія  2019”. Відзначено  виступи:

Лаб`як Оксани (гімназія № 4),

Ротар Аліси (ЗОШ 11),

Гаврилюк Ганни (ЗОШ 37),

Ластівки Анастасії ( ЗОШ 38),

Рекуняк Анастісії (ЗОШ 39),

Тивонюк Діани (НВК «Берегиня»)

Організатори конкурсу вітають учасників та переможців. Бажають їм наснаги, удачі та наступних перемог. Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації відзначило управління освіти Чернівецької міської ради за  вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи на Буковині, підвищення іміджу дитячого читання та організацію проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019». Методиста ММЦ управління освіти Л. М. Ватутіну, яка безпосередньо займалася цією роботою, нагороджено грамотою.

Фотозвіт можна переглянути за ПОСИЛАННЯМ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *