Всеукраїнський конкурс “Учитель року – 2023” стартує

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, який щорічно проводиться на державному рівні на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року» з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві, стимулювання участі педагогів у процесах становлення та розвитку ефективної національної системи освіти,  популяризації кращих і новітніх педагогічних практик.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України  від 19.10.2022 № 930  Конкурс «Учитель року» у 2023 році проведуть у чотирьох номінаціях:  «Захист України», «Основи здоровʼя», «Початкова освіта» та «Фізична культура».

Конкурс проходитиме відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України  від 08.09.2021 № 941),  з  дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, та запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Передбачається,  що конкурс  відбудеться  у два тури:

І тур – січень – лютий 2023 року (може проходити в один або декілька етапів);

ІІ тур – квітень – травень 2023 року (проводиться в дистанційній формі у два етапи: відбірковий та фінальний).

У кожному турі  будуть такі випробування як майстер-клас, методичний практикум, практична робота, тестування та урок.

Міністерство освіти і науки оприлюднило лист від 04.11.2022р.  № 1/13298-22  «Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», з яким  можна ознайомитися на сайті МОН.

Серед важливих умов участі такі:

 • педагогічний стаж конкурсанта/конкурсантки має бути не менше ніж 3
  роки на дату реєстрації на конкурс;
 • основним місцем роботи конкурсанта/конкурсантки має бути заклад
  загальної середньої освіти;
 • у номінації «Захист України»  беруть участь педагоги, які викладають
  предмет за тематичним планом №1.

Для участі в конкурсі педагогічним працівникам необхідно:

 • зареєструватися з 28 листопада до 12 грудня 2022 року на офіційній сторінці конкурсу в розділі   «Реєстрація учасників 2023».
 • подати організаційному комітетові першого туру конкурсу інформаційну картку у терміни, які визначають відповідні оргкомітети першого туру конкурсу.

Запрошуємо до участі  у всеукраїнському конкурсі  «Учитель року – 2023»  педагогів, які  бажають підвищити свою  професійну майстерність та поділитися своїм педагогічним досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *