Вишивка – духовний символ українського народу

У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Українське народне мистецтво і професійне декоративно-прикладне мистецтво набуло широкого визнання у нашій країні та за кордоном і є одним із напрямків роботи учителів трудового навчання (обслуговуючі види праці) м. Чернівців.

22 лютого 2019 року Доманська Фаріда Фаридівна, учитель трудового навчання (обслуговуючі види праці) Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4  спільно з викладачем ВКПМ ім. В.Ю. Шкрібляка, членом Національної спілки художників України, методистом, викладачем вищої категорії, Андрич Вірою Іллівною, провели майстер-клас на тему: «Виготовлення мережива з настилом» для вчителів трудового навчання (обслуговуючі види праці) закладів загальної середньої освіти м. Чернівців.

Віра Іллівна ознайомила всіх присутніх з історією Вижницького коледжу прикладного мистецтва, представила презентацію у якій проаналізувала орнаменти, які притаманні тій чи іншій частині України. Поділилась своїм досвідом техніки вишивки та секрети, які потрібно знати перш ніж сідати за роботу (їх вона використовує ще з малечку). Продовжуючи майстер-клас детально зупинилась на техніці виготовлення мережки, як видом техніки виконання декоративних швів. Кожному вчителю для навчання Доманська Ф.Ф. та Андрич В.І., підготували зразки створеного власного орнаменту.

Присутні не могли повірити, що вони власноруч зможуть виконати таку кропітку і тонку роботу, але на завершення кожен виконав на відмінно свою першу творчу роботу і були задоволені.

Фото: https://drive.google.com/drive/folders/111uQZW6mvf_XVGMze9CAZ5PZ9JwTIltp?usp=sharing

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *