Завершилась міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць»

З 29 жовтня по 2 листопада 2017 року керівники ДНЗ №22 – Лісовська І. В., СДНЗ №37 – Статнік В. П., ДНЗ №44 – Донець О. К., взяли участь у Міжнародній культурно-освітній поїздці «Я – європеєць» до Польщі та Литви, що організовано Посольством Литви в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» за підтримки Міністерства культури України.

У поїздці взяли участь 25 осіб – переможці IV Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць», ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнського конкурсу фото-, відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді», а також представники закладів освіти.

Під час перебування у м. Вільнюсі відбулась зустріч у Міністерстві закордонних справ Литви. Віце-міністр закордонних справ Литви Дарюс Скусявічюс привітав українську делегацію, вручив подарунки переможцям конкурсів і зазначив, що українці та литовці мають спільну історію, культурне надбання та прагнення до свободи і незалежності. «Приємно бачити, що молоді українці займають активну життєву позицію, розуміють цінності та прагнення, що об’єднують європейців», – підкреслив Віце-міністр.

Також українська делегація відвідала Сеймас Литви, в якому було організовано екскурсію, розказано про історію парламентаризму, становлення незалежності Литви, участь членів Сеймасу у законодавчій діяльності. До розмови з молодими українцями долучили деякі члени Сеймасу, які розповіли про свій робочий графік, участь у роботі комітетів і громадську діяльність.

Для української групи було організовано зустріч у Вільнюському університеті. Єва Скіндер, співробітниця відділу міжнародного співробітництва, зробила презентацію Університету, розповіла про можливості вступу, навчання, обміну досвіду та реалізації проектів. Українській групі провели екскурсію у Центрі наукової інформації та комунікації, сучасній бібліотеці. Також члени делегації мали можливість поспілкуватися зі студентами з України, які навчаються в Вільнюському університеті.

У черговий раз українська делегація відвідала Литовський національний центр крові, директор якого Іоанна Бікульчєне розповіла про діяльність закладу, спільні українсько-литовські проекти, систему охорони здоров’я Литви. Також під час перебування у Литовському національному центрі крові підписано Положення про проведення ІІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя» у 2017-2018 роках.

Павло Горінов, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», разом із Іоанною Бікульчєне, директором Литовського національного центру крові, вручили свідоцтва учасникам міжнародної культурно-освітньої поїздки «Я – європеєць».

Окрім насиченої змістовної програми для учасників поїздки було організовано екскурсії у містах Люблін, Вільнюс, Тракай, Варшава.

Інформація на сайті Посольства Литви в Україні:

http://ua.mfa.lt/ua/ua/news/zaberschilas-j-mzhnarodna-kul-jturno-osbtnaa-pozdka-yabropets-j-1

Інформація на сайті ВМГО “Серце до серця”:

http://sds.in.ua/2017/11/zavershilas-mizhnarodna-kulturno-os-3/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *