Життя на полотні

У перший тиждень вересня в приміщенні Чернівецького обласного художнього музею відбулося відкриття персональної виставки на тему «Життя на полотні» Марії Манчуленко, майстрині художньої вишивки та писанкарства, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата двох обласних премій–імені Георгія Гараса та Юрія Федьковича, керівника гуртка образотворчого мистецтва і художньої вишивки Центру дитячої та юнацької творчості. Марія Георгіївна закінчила Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка за спеціальністю «Художня вишивка» та художньо-графічний факультет Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського. Учасниця обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалів та художніх виставок, конкурсів, оглядів, майстер-класів. Деякі вироби Марії Манчуленко зберігаються у Чернівецькому художньому музеї.
Марія Георгіївна – активна учасниця міських мистецьких проектів: «Вишиваний дивотвір – 2017» («Вишиті сторінки альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Е.Кольбенгайєра», який зареєстровано в Книзі Рекордів України у номінації «Мистецтво. Розміри. Вперше»), «Вишиваний дивотвір – 2018» («Буковинська сорочка», «Буковинська святкова сорочка»)
Майстриня застосовує різні техніки: хрестик, зерновий вивід, шабак, гладь, низь, ляхівка, пухлики, штапівка, виколки, обметувальний шов тощо.

М.Г. Манчуленко захоплюється живописом – пише картини, навчає своєму мистецтву юних художників, які є активними учасниками міських мистецьких пленерів-фестивалів.
Щойно приїхала з Франції, де відбувався мистецький пленер: писала місцеві пейзажі, побувала у відомих художніх музеях.

Запрошуємо педагогів з образотворчого мистецтва та трудового навчання разом з учнями закладів загальної середньої освіти міста, керівників гуртків і вихованців позашкільної освіти та всіх хто небайдужий до мистецтва відвідати виставку, яка триватиме до 15 вересня 2019 року. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *