Зустріч із редактором книжок льотчика-космонавта Леоніда Каденюка

14 травня 2019 у Чернівецькому музеї авіації і космонавтики та у Чернівецькому центрі юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка відбулася зустріч із Галиною Руденко (Київ), редактором книжок льотчика-космонавта Леоніда Каденюка.
Галина Борисівна розповіла учням і вчителям Чернівців, членам українського аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», що книга «Місія – Космос» є своєрідним звітом першого космонавта України Леоніда Каденюка про свою надзвичайну подорож за межі земної гравітації у простори Космосу.
Книга Леоніда Костянтиновича Каденюка «Місія – Космос» – розповідь першого космонавта нашої держави, Героя України про політ у космос у 1997 році у складі екіпажу космічного корабля «Колумбія», місія STS-87.
Галина Руденко пригадує, що Леонід Каденюк володів унікальним набором енциклопедичних знань з авіації та космосу. Перший космонавт України у спілкуванні був скромною, виваженою й інтелігентною людиною, мислив масштабно і як ніхто розумів значення космічної галузі для розвитку всієї держави. В останній час брав участь в космічному проекті, який розробляється – «Конституція екології Землі», працював над зверненням космонавтів до ООН щодо перегляду концепції життя людини на Землі.
Пані Галина повідомила присутнім, що саме завдяки Л.К. Каденюку вперше у відкритому космосі пролунав український гімн, побували Державний герб і прапор України, «Кобзар» Тараса Шевченка.
Надзвичайно багато уваги Леонід Костянтинович приділяв виховній роботі з молоддю. Постійно брав участь в молодіжних форумах, науково-практичних конференціях, виставках та фестивалях.
Космонавтика — це скарбниця світового досвіду в науці та технологіях, а космічні дослідження — концентрат різноманітних наук, передових ідей і технологічних досягнень. І наш обов’язок – втілювати ідеї Л.К. Каденюка.
Автор – Спориніна Тетяна Тадеївна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *