Відбувся міський огляд учнівських бізнес-ідей для шкільного соціального підприємництва “Нові можливості”.
Минулого року Управління освіти Чернівецької міської ради провело перший такий огляд проєктів. І за рік чернівецькі школи, гімназії та ліцеї вже втілили свої ідеї в життя, а точніше, в роботу. Вони організовували власну справу всім закладом, отримували допомогу від БФ “Кращим бути”, працювали, рекламували і реалізовували свою продукцію.
І сьогодні, перед представленням нових проектів соціального шкільного підприємництва, минулорічні учасники представили результати своїх ідей. Це ЗОШ №3 і їхня арт-майстерня”Файна голка”; гімназія №4 з проєктом “Ландшафтний дизайн”; гімназія №2 з бізнес- проєктом “Чайна сувенірна” та ЗОШ №30 з проєктом “Флікери”.
Вчимося бізнесу нині, аби завтра відбудовувати Україну – кажуть школярі, які представляли свої ідеї сьогодні, на другому міському огляді.
Цього разу були наступні заклади та їхні проєкти.
Ліцей №18 хоче реалізувати проєкт “Стань помітним”. Це розробка та реалізація флікерів, переважно з патріотичною символікою.
Гімназія №3 має ідею під назвою “Green box”. Це створення наборів для вирощування мікрозелені вдома.
Гімназія №6 “Берегиня” представила проєкт “Юні театрали”. Учні хочуть створювати театральні постановки і показувати їх не лише у своєму закладі.
ЗОШ №31 назвали свою бізнес-ідею “Ecowork”, виготовлятимуть еко-пенали, переважно з джинсового матеріалу.
Ліцей №22 ім. А. Кохановського у своєму проєкті “Вогник надії” пропонує альтернативне джерело освітлення – це гарні стильні ліхтарики.
Ліцей №14 назвав свій проєкт “4Books”. Школярі планують створювати оригінальні закладки для книжок.
Ліцей №17 “Успіх” представив бізнес- план своєї ідеї під назвою “Вогник”. Це виготовлення декоративних свічок.
ЗОШ №38 втілюватиме проєкт “My workshop”. Минулого року учні цього закладу представляли проєкт з виготовлення еко-торбинок. Зараз мають ідею виробів з деревини, робитимуть магнітики, брелоки у своїй шкільній майстерні.
Ліцей №4 хоче реалізувати ідею “Творчої майстерні”, де виготовлятимуть сувенірну продукцію.
Підприємницьку роботу школярів очолювало журі. До його складу ввійшли Руслан Федюк, начальник відділу забезпечення якості та стратегічного розвитку ЗЗСО Управління освіти, Надія Шевченко, радниця Чернівецького міського голови з питань креативної діяльності та позашкільної роботи закладів освіти, Яна Дімітрова, директорка ТОВ “Гойра груп”, Тетяна Дуткевич, власниця пекарні “Чіабатта”, до слова обидві підприємці мають педагогічну освіту, Людмила Вербівська, доцентка кафедри бізнесу та управління персоналом ЧНУ ім. Ю. Федьковича та Анатолій Фесюк, проєктний менеджер компанії ASD.
Кожна учнівська команда,представляючи свої проєкти, обгрунтовувала їх.
Члени журі висловлювали школярам свої думки щодо їхніх проєктів, підказували, пропонували, що можна змінити чи додати. А також були першими покупцями продукції. Адже школярі принесли власні вироби на презентацію.
Наприкінці заходу начальниця управління освіти Ірина Ткачук вручила всім учнівським командам дипломи за участь. І зауважила, що управління освіти зробить все можливе, аби цьогорічні проєкти школярів були втілені. Для цього можна використовувати і підтримку благодійних фондів.