Відвідували освітні заклади, переймали досвід, мали зустріч у посольстві України та в мерії м. Фокшань.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Насичена програма тривала протягом трьох днів. У складі освітянської делегації були:
•Надія Шевченко, радниця Чернівецького міського голови з питань креативної діяльності та позашкільної роботи закладів освіти;
•Світлана Устінова та Олена Станкус, головні спеціалістки Управління освіти Чернівецької міської ради;
•Микола Зегрюк, голова Чернівецької міської профспілки працівників освіти і науки;
•Іван Ігнат, директор ліцею №6 ім. О. Доброго;
•Любов Яворська, директорка ліцею №13.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
У перший день перебування, у Бухаресті, чернівецька делегація мала зустріч у Посольстві України в Румунії із Надзвичайним та Повноважним послом України в Румунії Ігорем Прокопчуком. З ним обговорили здобуття освіти нашими дітьми у Румунії впродовж останнього року.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Також у столиці цієї країни наші освітяни відвідали “International school of Bucharest”. Тут навчаються діти – представники багатьох країн. Отож можна було побачити багатогранний та мультифункціональний підхід до здобуття освіти.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Наступного дня чернівчани відвідали місто Фокшань. У мерії відбулася робоча зустріч, делегацію радо вітав Крісті Валентину Місеіле, мер міста Фокшань.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Надія Шевченко, радниця Чернівецького міського голови, маючи слово, подякувала нашим сусідам за підтримку України, зокрема, українських дітей, які зараз навчаються в освітніх закладах Румунії.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Відтак були відвідини місцевого ліцею мистецтв, знайомство з його роботою.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Також на зустрічі в мерії побував наш відомий народний ансамбль хореографічного мистецтва “Неогалактика” під керівництвом Неоніли та Ольги Галак, ЦДЮТ, м. Чернівці.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Того ж дня у театрі міста Фокшань відбувся концерт “Неогалактики”, де юні артисти представили свої кращі танцювальні номери. У концерті також взяли участь місцеві ліцеїсти.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Важливо також зауважити, що, перебуваючи в офісі профспілки працівників освіти і науки міста Фокшань, підписали договір про співпрацю із нашою освітянською профспілкою. Це вперше в Україні уклали такий міжнародний договір профспілок на рівні двох держав.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
На третій день візиту відбулася поїздка у місто Одобешті, де відбулися відвідини місцевого ліцею. Учні підготували для гостей культурну програму. На зустріч також завітав представник місцевого муніципалітету.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Під час цієї насиченої поїздки наші освітяни мали і екскурсійну програму. Вони відвідали помешкання родини диктатора Ніколає Чаушеску, де можна було побачити, як розкішно жила ця сім’я.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
У Бухаресті ознайомились із всією величчю унікальної будівлі Парламенту Румунії.
А на завершення побували у відомому монастирі “Sihastria”, де поспілкувалися з місцевим священником та разом помолилися за Україну і нашу перемогу.