“Емоційні барви педагога-вихователя”

Нещодавно вихователів ГПД міста гостинно зустріла Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Чернівецької міської ради. Там відбувся тренінг “Емоційні барви педагога-вихователя”. Учителів, які працюють з учнями в другу половину дня, вразили родзинки школи – родинний затишок, щирість освітян-господарів, їх взаємопідтримка, велика кількість педагогічних династій та створений сонячний настрій.

Зустріли вихователів директор школи  – Руснак Олександр Андрійович та заступник директора з навчально-виховної роботи – Тодорюк Віра Леонівна, які представили особливості роботи школи. Історію школи презентувала у відео-журналі учителька української мови, яка з гордістю каже, що вона є випускницею цього навчального закладу.

Під час тренінгу вихователі ГПД навчалися впізнавати емоції, називати їх.  Разом дійшли висновку, що у своїй діяльності педагоги,  незалежно від негативних чинників, що впливають на них, намагаються зберігати самовладання і залишатися для учнів прикладом в особистісному плані, а для цього ховають емоції всередину себе. Часто зовнішня заборона емоцій, коли відбувається внутрішній бурхливий емоційний процес, не сприяє заспокоєнню, а навпаки, стимулює емоційне напруження. Щоб позбутися підвищеного м’язового тонусу, вихователі виконували вправи для психофізичного тренування, які можуть продовжувати застосовувати у професійній діяльності і для розслаблення вдома. Також педагоги  малювали свій емоційний портрет, обираючи з палітри емоцій ті, що є характерними для них.  По завершенню тренінгу вихователі ГПД почували себе бадьоро, в ентузіазмі. З  гарним настроєм повернулися у свої навчальні заклади.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *