Не дитина для школи, а школа для дитини!

Віщак О.О.,

учитель  початкових класів ЗОШ №28

 

Змінюється час. Міняємось і ми. Школа теж змінює свої орієнтири. Тому вислів «Не дитина для школи, а школа для дитини» є дуже актуальним.                                                                                      Я рада, що маю честь пілотувати впровадження проекту нового Держстандарту початкової освіти. Колеги запитують: – Як проводиться експеримент? Відповідаю: – Готую нову страву – НУШ. А щоб вийшло смачно, потрібно у правильних пропорціях додати інгредієнти.

Перший – це Модельна навчальна програма, яку складено на основі потижневого планування. А в рамках тижня визначені дослідницькі запитання, які стають стрижнем  усього освітнього процесу. Діти із захопленням та цікавістю вивчають теми: «Ігри», «Мої друзі», «Техніка , яка  допомагає», адже вони їм близькі і зрозумілі.

Другий – навчально-методичні завдання. Деякі розробляю сама. Але з часу, коли ми почали отримувати посібники, орієнтуюсь на завдання в них. Дякую авторам за те, що спрямували роботу не на відтворення матеріалу, а на конструюванні знань.

Третій – зміст. Він змінив спосіб подачі, хоча обсяг вивчення окремих освітніх галузей не зменшився.  З’явився новий курс «Я досліджую світ». Діти на ньому працюють натхненно та творчо.

Четвертий – класна кімната. Вона теж змінилась. Навчальне середовище облаштовано так, щоб сприяти роботі дітей в малих групах та індивідуально. Стіни і меблі використовую для розміщення робіт учнів. У спеціально відведеному місці проводимо ранкові зустрічі.

П’ятий – цінності, на які  орієнтований проект Держстандарту і ми, вчителі-пілотники, в своїй роботі: дитинство, радість, особистість, здоров’я, безпека.

А тепер трішки посолимо страву. Пропоную вихователів груп продовженого дня перекваліфікувати у тьюторів. Вийде потужна команда.

З вересня 2018 року всі першокласники країни навчатимуться за новим стандартом. Запрошуємо всіх до співпраці. Долучайтеся до змін.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *