Семінар щодо організації екстернатної форми здобуття освіти

У Чернівецькому ліцеї №5 «Оріяна» Чернівецької міської ради відбулася зустріч заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади.

Семінар-практикум  був організований на запит педагогічних працівників Центром професійного розвитку педагогічних працівниікв.  А тема, що об’єднала всіх учасників, пов’язана з викликами щодо організації екстернатної форми здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти. Разом  розглянути актуальні питання щодо організації здобуття освіти за екстернатною формою.
Галина Йосипівна Абрам’юк,  директорка Чернівецького ліцею №5 «Оріяна», ознайомила з особливостями інформаційно-аналітичної діяльності щодо забезпечення управління процесом та прокоментувала нормативно-правове забезпечення екстернатної форми здобуття освіти.
З практичним аспектом щодо організації екстернату в закладах загальної середньої освіти (зокрема, й оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти – екстернів)  ознайомила  Руснак Тетяна Миколаївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького ліцею №5 «Оріяна».
Цінність зустрічі:
  • ефективна комунікація та взаємодія учасників в очному форматі;

  • можливість неформального спілкування: учасники спільно обговорювали питання щодо колізій у законодавстві в організації екстернату;

  • практична спрямованість спілкування;

  • розроблення аналітико-прогностичного забезпечення системи управління організацією екстернатної форми здобуття освіти;

  • використання набутих знань, вмінь та навичок у власній практичній діяльності під час планування та організації процесу навчання за екстернатною формою здобуття освіти.

Практична частина передбачала роботу в групах для розв’язання таких завдань:

 1. Створення пам’ятки з оцінювання екстерна початкового рівня освіти.

 Модерували роботу:
  • Паламар Н.М., заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького ліцею №5 «Оріяна»;
  • Гаврилюк Н.І., вчитель початкових   класів Чернівецького ліцею №5 «Оріяна».    

 2. Створення плану заходів з організації екстернату в закладах загальної середньої освіти.
 Модерувала роботу:
  • Руснак Т.М., заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького ліцею №5 «Оріяна».

 Дякуємо адміністрації та педагогам закладу освіти за відкритість та бажання ділитися успішними практиками роботи. У минулому навчальному році у закладі було організовано навчання за екстернатною формою здобуття освіти для майже 50-ти учнів.

Учасникам зустрічі дякуємо за активність та вмотивованість до пошуку спільного розв’язання задач-викликів. Педагогічні працівники (учасники та спікери) отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

Дякуємо педагогам, які зробили запит щодо спільного вирішення питання з організації екстернату.
На межі викликів мусимо бути мобільними та гнучкими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *