З турботою про особливих дітей

Розвиток інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема, створення розумного пристосування та універсального дизайну, – один із пріоритетів Нової української школи. Саме тому напередодні святкування Дня міста  2 жовтня 2019 року в Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №27 відкрито сенсорну кімнату та кабінет лікувальної фізкульури. Це дасть можливість дітям з особливими освітніми потребами займатися відповідно до індивідуальної  програми розвитку з корекційними педагогами. Тут вони отримуватимуть послуги, які допоможуть їм у майбутньому повноцінно адаптуватися та соціалізуватися в суспільстві. У сенсорній кімнаті вони можуть навчатися, відпочивати та проводити дозвілля, використовуючи спеціальне обладнання: панно «Рахівниця», м’яке піаніно, сухий басейн, сенсорну тропу «Соти», кубик-шнурівку та  м’які модулі «Восьминіг», балансири,  панно «Зоряне небо», колону з бульбашками, набір «Нумікон» та інші дидактичні матеріали і спеціальні засоби корекції розвитку. В кабінеті ЛФК – займатися лікувальною фізкультурою з учителем-реабілітологом  на різних тренажерах: системі обладнання в залі ЛФК, наборі «Крокуємо разом», тактильній хвильовій  доріжці, ходулях на мотузках, тактильній поверхні шведської гірки «Альпінізм», м’яких модулях «Мозаїка» та «Кроки», м’якому тренажері «Тунель»  тощо.

Обладнання для створених приміщень отримано за рахунок коштів державної субвенції для осіб з особливими освітніми потребами на загальну суму 184 114 грн. (упродовж 2017-2019 рр.).  На забезпечення доступності закладу, а саме облаштування двох пандусів, проведення ремонту санітарної кімнати для дітей з особливими освітніми потребами з міського бюджету управлінням освіти  виділено 196 500 грн. Окрім цього, за рахунок перерозподілу видатків освітньої субвенції, за пропозицією Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, на облаштування сенсорної кімнати у ЗОШ №27 м. Чернівців  виділено 113 900 грн.

На відкритті були присутні батьки учнів та діти, які навчаються на індивідуальній формі та інклюзивному навчанні, корекційні педагоги, асистенти вчителів, шкільний психолог. Кожна дитина отримала приємний сюрприз: солодкий приз із побажанням та повітряні кульки.  Сподіваємось, що дітям буде цікаво й корисно займатися та відпочивати в новостворених приміщеннях.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *