Освіта під час війни: виклики, напрацювання, втрати, рішення

Вчора відбулася традиційна щорічна серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти Чернівецької громади.
Всі обговорення конференції були сфокусовані на головній темі: якою є освіта у час війни. Педагоги закладів освіти зібралися у культурно-мистецькому центрі ім. І Миколайчука. Участь у конференції брали по три представники від кожних гімназії, ліцею, закладу дошкільної освіти та закладу позашкільної освіти.
На початку учні ліцею №5 «Оріяна» внесли до залу біле 10-метрове полотнище, на якому написані імена загиблих військових Чернівецької громади. З 2014 року – це 200 Героїв…
Привітати чернівецьких освітян прийшли Юрій Лесюк, заступник Чернівецького міського голови, Оксана Сакрієр, директорка департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА, Оксана Палійчук, начальниця управління Державної служби якості освіти.
Юрій Миколайович зауважив, що Чернівецька міська рада у співпраці з управлінням освіти робить все можливе, аби допомогти нашим педагогам, молодим зокрема. До слова, на цій конференції особливо вітали і вручили подарунки молодим фахівцям наших закладів освіти, тих, хто перший рік працюватиме педагогом.
Про те, з чим підходять чернівецькі освітяни до нового навчального року, у своєму слові говорила начальниця Управління освіти Ірина Ткачук.
Відтак працювало три блоки дискусійної панелі: «Безпека учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану», «Освітні втрати і розриви: як розрізнити, виміряти і подолати?», «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану». Їх модерували заступники начальника управління Денис Круглецький, Альона Онофрей та Надія Шевченко.
А також в обговоренні цих важливих питань брали участь директори закладів освіти, заступники, які говорили про роботу і досвід саме їхнього закладу, також мали слово представники ДСНС та ювенальної превенції.
Обговорювані питання коментували і психологи, адже на конференції психологічна складова освітнього процесу була чи не головною. Освітяни, зокрема працівники дошкільних та позашкільних закладів, ділилися власними напрацюваннями щодо того, як поліпшити психоемоційний стан як педагогів, так і дітей. Також всі учасники конференції мали невеличку розминку, пройшовши психологічні тести.
Говорячи про безпечний освітній простір, освітяни ділилися тим, як облаштовували укриття, як працюють, аби перебування дитини в укритті було цікавим і комфортним. Представники ДСНС зауважили, що завжди знаходили порозуміння з директорами закладів, коли йшлося про безпекові питання, зокрема укриттів. До слова, Оксана Сакрієр сьогодні відзначила, що у Чернівецькій громаді заклади освіти найкраще підготовлені у безпековому плані.
На конференції піднімалися й інші важливі питання: статус вчителя у сьогоднішньому часі, підтримка молодих спеціалістів, кадрові питання, еміграція вчителів та учнів. Традиційно діяла і скринька пропозицій, адже по завершенні конференції підбиватимуться її підсумки.
Також на конференції особливо приємно всім було вітати хор вчителів музичного мистецтва наших закладів освіти під керівництвом знаного і досвідченого педагога Алли Зубчук. Хор заспівав гімн України, а наприкінці конференції – «Червону руту».
Власним творчим номером освітян привітав і театр-студія «Гердан» – наш позашкільний заклад.
Більше світлин можна переглянути на нашій ФБ-сторінці за покликанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *