Перший міжнародний міст “Наближаємо Європу до себе”

19.05.2023 відбувся міжнародний міст «Наближаємо Європу до себе» з проблеми «Формування безпечного простору закладів освіти в контексті європейської інтеграції України: досвід, проблеми, пропозиції».

Захід відбувся на базі пілотного закладу освіти проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4.
Організатори заходу: Чернівецький центр професійного розвитку педагогічних працівників, Управління освіти Чернівецької міської ради, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ, Ювенальна превенція Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, ГУ ДСНС у Чернівецькій області, Управління поліції охорони у Чернівецькій області, Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Управління патрульної поліції у Чернівецькій області, Служба соціальної роботи в громаді Чернівецького міського центру соціальних служб, ГО «Безпечний Освітній простір».
Учасники: освітяни України та Румунії, спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі з інших областей України.
З вітальним словом до учасників міжнародного мосту звернувся Денис Круглецький, заступник начальника Управління освіти Чернівецької міської ради, який акцентував увагу на безпекових заходах, які втілювалися у закладах освіти громади впродовж цього навчального року.
Привітала учасників міжнародного мосту Анжела Починок, директор Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4.
Родіка Тіміш, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ, модерувала захід та перекладала доповіді румунських освітян.
У безпековому заході міжнародного значення взяли участь:
Микола Басараб, начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУНП у Чернівецькій області, детально зупинився на заходах протидії жорстокому поводженню щодо дітей, стану злочинності в дитячому середовищі у 2022/2023 р.р., а також охарактеризував безпекові пріоритети Ювенальної превенції, зокрема, «Безпечне дитинство», «Безпечна школа», «Вартові мережі» та «Комплексна система розшуку»;
Віталій Харитон, начальник центру технічної охорони Управління поліції охорони, розповів скільки закладів освіти в Україні перебуває під охороною Поліції охорони. Зазначив, що у Чернівецькій області Поліція охорони забезпечує захист 573-х освітніх закладів. Це – 70% відсотків всіх закладів освіти;
Марія-Наталія Українец-Крецу, директор гімназійної школи Пиртештій де Сус, об`єднаної територіальної громади Качика, Сучавського повіту, Румунії та Гюлер Мирзалі, професор економічного ліцею з Мангалії, Румунії, поділилися досвідом щодо створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти Румунії. Педагогі сусідньої країни зазначили що у їхніх закладах освіти фізичні охоронці працюють давно, проводяться заходи щодо попередження булінгу, профілактики тютюнопаління, алкоголю, наркотиків, жорстокого поводження щодо дітей;
Олена Григор’єва, заступник директора Управління державної служби якості освіти у Чернівецькій області, звернула увагу присутніх на важливих аспектах щодо створення безпечного середовища, визначених у рекомендаціях ДСЯО.
Змістовними виявилися виступи представників ГО «Безпечний освітній простір»: голови ГО, Олександра Гончара та представника організації, Марини Кравчук.
Була представлена демо-версія електронної платформи, яка об’єднає спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі з України, а також стане майданчиком для демонстрації безпекового стану кожного закладу освіти.
Сергій Бабчук, провідний інспектор Чернівецького районного відділу ГУ ДСНС звернув увагу на важливості безпекових заходів, зокрема на ролі новостворених дружин юних рятувальників пожежників на базі пілотних закладів освіти.
Міжнародний міст проводився під час організації Глобального тижня безпеки дорожнього руху, тому на початку заходу педагоги і учні долучилися до заняття з патрульним поліцейським. Олександр Ізбор, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернівецької області поділився основними напрямками спільної взаємодії.
До роботи міжнародного мосту приєдналася Галина Кондрат, заступник начальника служби, начальник соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей Чернівецької міської ради.
Наталія Царенко, провідний психолог БФ «Світ Майбутнього», ознайомила присутніх із основними напрямками спільної взаємодії із спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі в питаннях профілактики негативних явищ в освітньому середовищі.
А у практичній частині поліцейські служби охорони продемонстрували алгоритм дій в разі проникнення на територію школи невідомої особи та дії фізичної охорони. Поліцейські інсценували процес затримання особи, яка хотіла проникнути у школу, після того як охоронець натиснув “тривожну кнопку”.
Тренінг з надання домедичної допомоги з використанням АЗД, провела Анастасія Бевчук, провідний фахівець «Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Надзвичайно корисним для всіх був практичний захід з використання первинних засобів пожежогасіння, який запропонував Олександр Чебан, провідний спеціаліст Чернівецької обласної організації добровільного пожежного товариства України. Використання первинних засобів пожежогасіння.
Всі учасники відзначили важливість спілкування в контексті європейської інтеграції України з питань формування безпечного простору закладів освіти.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *