У Чернівцях вперше провели школу виховників гри “Джура”

Вишкіл проводився у три етапи, сьогодні всі учасники отримали посвідки (сертифікати).

За два останні роки Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Джура” (“Сокіл”) стала дуже популярною серед чернівецьких школярів. Якщо восени 2021 року у міському етапі брало участь 13 роїв (команд), то вже зараз роїв є 32. А отже, вже можна створювати курені шкіл, гімназій та ліцеїв. І це є свідченням того, як активно втілюється у життя національно- патріотичне виховання у закладах освіти Чернівецької громади.

У школі виховників джур, яка відбувалася на базі ЗОШ №33, навчали, як створювати курені у закладі освіти, як їх реєструвати, розповідали про функції і кодекс виховника, про правила гри і її програму протягом року. Також знайомили із грою “Пластун”, яка є складовою гри “Джура”. Два перші етапи школи пройшли у грудні та січні. А сьогодні, у День українського добровольця, відбувся заключний етап.

У школі виховників взяли участь представники 36-х закладів загальної середньої освіти Чернівецької громади. Це були як вчителі Захисту України, вчителі фізкультури, педагоги-організатори, заступники директора з виховної роботи і навіть були вчителі-предметники. У своїх закладах вони будуть відповідальними за створення куренів.

А сам курінь із вчителів міста – школи виховників джур – назвали іменем Михайла Ткачука, Героя України, який нещодавно загинув за Україну, випускника ЗОШ №33.

Головним тренером школи виховників є Віталій Мельничук, а помічником головного тренера, похідним отаманом – Леонід Марцісь. Треба також відзначити велику роль цих двох вчителів – вчителів Захисту України – у проведенні гри “Джури”, адже вони докладають максимум зусиль у залученні школярів до гри.

Посвідки учасникам школи джур сьогодні вручила начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук. Також на цю важливу подію завітав Борис Баглей, директор Чернівецького обласного центру національно- патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Адже проведення такого вишколу – це спільна ініціатива управління освіти та центру.

– Відколи начальницею управління освіти стала Ірина Ярославівна, гра “Джура” дуже активно розвивається, – розповідає Віталій Мельничук. – А все тому, що є її особиста зацікавленість і розуміння. І ми це дуже відчуваємо. І коли бачимо, як діти долучаються до гри, як цікавляться нею, лише радіємо, що працюємо не даремно.

Нагадаємо, Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру “Сокіл”(“Джура”) затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 2018 року. І передбачає системну форму національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Більше світлин можна переглянути за покликанням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *